zaloguj się Dodaj obiekt

Pólwysep Helski

Pólwysep Helski
Adres
Półwysep Helski
84-120 Władysławowo - Hel
woj. pomorskie
Kategoria:Zwiedzanie
Opis
Półwysep Helski jest malowniczym terenem mającym swój początek w miejscowości Władysławowo i rozciągającym się aż do miejscowości, od której pochodzi jego nazwa – czyli Helu. Nazywany również Mierzeją Helską, przyjmuje kształt swego rodzaju “kosy” liczącej aż 35 kilometrów długości.
Na Półwyspie Helskim znajdują się 4 główne miejscowości, będące również atrakcjami turystycznymi, dla których co roku odwiedzają je tysiące przyjezdnych z polski i zagranicy. Wspomniane miejscowości to: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia oraz Hel.
Szczególną atrakcją oferowaną przez cały półwysep, jest dostęp do dwóch rodzajów morza. “Otwartego” (mieszczącego się na północy) oraz zatoki (mieszczącej się na południu od półwyspu). Takie zróżnicowanie sprawia, że Półwysep Helski jest doskonałym miejscem chociażby do surfowania. Jednak z powodzeniem odnajdują się na nim również ci, którzy poszukują spokoju i relaksu.
Podczas kolejnych wakacji nie zapomnij o odwiedzeniu półwyspu, a teraz dokonaj rezerwacji swojego noclegu we Władysławowie