zaloguj się Dodaj obiekt

Muzeum Motyli

Muzeum Motyli
Adres
Generała Hallera 19
84-120 Władysławowo
woj. pomorskie
Kategoria:Atrakcje
Telefon:502 329 066
E-mail:infomuzeum@orange.pl
Opis
To idealna propozycja dla tych, którzy szukają pomysłu na spędzenie deszczowego dnia. Muzeum Motyli we Władysławowie przypadnie do gustu zarówno dzieciom, będąc dla nich wyjątkowo ciekawą lekcją, jak i dorosłym, którzy nadal lubią poznawać ciekawostki ze świata zwierząt.
Szacuje się, że w Muzeum Motyli we Władysławowie znajduje się ponad 3000 motyli i innych owadów z całego świata, co sprawia, że spacer po nim jest niezwykłą przygodą, zarówno pod względem estetycznym, jak i naukowym. Najstarsze gabloty pochodzą z roku 1906, zaś wyczerpujące opisy wspaniałego świata motyli i owadów z pewnością dostarczą wielu ciekawych informacji.
Poza podziwianiem okazów, w Muzeum Motyli We Władysławowie można zapoznać się także z różnego rodzaju gadżetami związanymi z owadami (np. pułapkami, zabawkami czy monetami), a także sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując interaktywny test o motylach oraz obejrzeć krótkie filmiki związane z tymi pięknymi owadami. Oczywiście można także zakupić pamiątki tematyczne.
Muzeum Motyli we Władysławowie mieści się w Domu Rybaka, co jest jego kolejny atutem – na ostatnim piętrze mieści się wieża widokowa, z której rozpościera się przepiękna panorama na miasto i półwysep helski. Mając nocleg we Władysławowie, nie można pominąć tego miejsca w planie wycieczek po okolicy.