zaloguj się Dodaj obiekt

Historia Władysławowa

Historia Władysławowa
Adres
Władysławowo
84-120 Władysławowo
woj. pomorskie
Kategoria:Władysławowo
Opis
Historia Władysławowa sięga aż do dwunastego wieku, w którym to dokonano odnotowania miejscowości rybackiej noszącej nazwę: Wielka Wieś (protoplasta Władysławowa). Przez lata, wieś za sprawą królów, jak i późniejszych władców rozwijała się. W 1628 doszło do militarnego wzmocnienia Pucka, co również przyczyniło się do rozwoju późniejszego Władysławowa.
Oficjalna nazwa Władysławowo została nadana dopiero w roku 1636.  Kolejne ważne zmiany zaszły z kolei w dwudziestym wieku. W tym czasie utworzono gminę Władysławów, w obrębie której znalazły się m.in. Jastrzębia Góra, Chłapowo czy Tupadły. W 2015 roku doszło do kolejnej zmiany, w ramach której gmina Władysławowo z rodzaju miejskiego, zmieniła się w rodzaj miejsko-wiejski.
Na historię Władysławowa wpływ mają także mieszczące się w nim zabytki i charakterystyczne obiekty - większość wzniesiona na początku 20 wieku.  Obecnie, miejscowość jest główną atrakcją turystyczną, do której zjeżdżają się turyści z całej Polski, jak i sąsiadujących krajów. W miesiącach letni ruch intensywnie wzrasta, aby na jesieni ponownie wrócić do normy.
Poznaj historię Władysławowa na własne oczy! Już teraz zarezerwuj miejsce swojego pobytu - korzystając z naszego wygodnego serwisu z noclegami.