zaloguj się Dodaj obiekt

Atrakcje i Zabytki

Atrakcje i Zabytki
Adres
Władysławowo
84-120 Władysławowo
woj. pomorskie
Kategoria:Władysławowo
Opis
Organizując sobie nocleg we Władysławowie, warto zapoznać się z tym, co oferuje najbliższa okolica, szczególnie, jeśli nie jest się fanem wyłącznie wylegiwania na plaży. Co warto obejrzeć?
 
Miasto oferuje atrakcje zarówno w samym centrum, jak i na obrzeżach oraz w swoich niedalekich okolicach. Znajdą się perełki dla miłośników obiektów sakralnych, jak np. Kościół Wniebowzięcia NMP we Władysławowie z przepięknymi witrażami, jak i dla miłośników marynistycznych klimatów – port rybacki Władysławowo i liczne latarnie morskie w okolicy. Także fani historii znajdą dla siebie pomysł na udaną wycieczkę, np. do Hallerówki, czyli Muzeum Generała Hallera we Władysławowie. Dla dzieci sporą atrakcją może być średniowieczny gród – osada Sławutowo. Także wspaniały Dom Rybka we Władysławowie powinien się znaleźć na mapie jednodniowej wycieczki. Jest największym budynkiem w mieście ze wspaniałą baszą widokową, z której rozpościera się niesamowita panorama na miasto oraz Zatokę Pucką, Półwysep Helski, przylądek Rozewie i morze.
 
Odwiedzając Centrum MERK we Władysławowie można uzyskać Krążekturystyczną odznakę, przedstawiającą konkretne miejsce, która jest potwierdzeniem pobytu i pamiątką po odwiedzinach „europejskich atrakcji”, na liście których znajduje się około 5 tysięcy miejsc.