zaloguj się Dodaj obiekt

Aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu
Adres
Aleja Gwiazd Sportu
84-120 Władysławowo
woj. pomorskie
Kategoria:Zwiedzanie
Opis
Zlokalizowana w nadmorskim Władysławowie, Aleja Gwiazd Sportu jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem, które zostało poświęcone zarówno polskim, jak i zagranicznym sportowcom.
Do jej utworzenia doszło w 2000 roku – za sprawą ówczesnych władz miasta, jak i inicjatywy panów: Jerzego Szczepankowskiego oraz Macieja Baranowskiego.
Wraz z powstaniem samej alei, uruchomiono również coroczną tradycję. W jej ramach, regularnie (raz do roku) wybierani są sportowcy, których imiona i nazwiska znajdują swoje miejsce we wspomnianym miejscu. Pierwsza edycja miała miejsca w 2000 roku, natomiast ostatnia, dwudziesta odbyła się w 2019.

Gwiazdy dostępne w alei we Władysławowie

Wspomniane już, tytułowe gwiazdy przyjmują kształt obiektów (gwiazd) wykonywanych z brązu i osadzanych w specjalnie do tego przygotowanym kamieniu. Następnie, całość umieszczana jest bezpośrednio na alei, gdzie co roku mogą je podziwiać dziesiątki tysięcy przybywających turystów.
Każdego roku, do sławnej alei dołączają nowe gwiazdy sportu. Zazwyczaj jest ich od kilku do maksymalnie kilkunastu. Pośród dotychczas uhonorowanych znajdują się sportowcy oraz trenerzy reprezentujący najróżniejsze dziedziny: narciarstwo, boks, piłkę nożną, siatkówkę, kolarstwo, strzelectwo, lekkoatletykę, żużel, szybownictwo, podnoszenie ciężarów, a także tenis, himalaizm, szermierkę, hokej, tenis stołowy, zapasy, gimnastykę sportową, wioślarstwo, pływanie, judo, żeglarstwo oraz biegi.
Dotychczas swoimi nazwiskami zaszczycili ją zarówno trenerzy, czynni sportowcy, jak i zawodnicy, którzy po wielu latach odnoszenia sukcesów zdecydowali się przejść na zasłużoną, sportową emeryturę.

Zarezerwuj swój nocleg we Władysławowie, aby odwiedzić Aleję Gwiazd Sportu

Znajdująca się tu atrakcja stanowi kolejny doskonały powód do odwiedzenia miasta i pozostania w nim na nieco dłużej. Co z pewnością ułatwia bogata oferta noclegów, dostępnych w wielu wariantach, zróżnicowanym standardzie oraz opcjach dodatkowych.
Już w tej chwili zadbaj o swoje zakwaterowanie podczas pobytu we Władysławowie. Wybieraj z licznych form noclegu: pokój, domek, kwatera prywatna, apartament. Zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami, aby następnie skontaktować się z gospodarzem i dokonać rezerwacji w terminie, który jest dla Ciebie najlepszy!