Atrakcje we Władysławowie

Władysławowo – tutaj wypoczniesz, daję słowo!

 
Marzą Ci się wczasy nad morzem, ale nie wiesz na jaki kurort się zdecydować? Oto kilka wybranych atrakcji, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Władysławowo - atrakcje turystyczne

 
Dlaczego warto udać się na zwiedzanie właśnie tutaj? Przede wszystkim dlatego, że to wyjątkowe miejsce na mapie nadmorskich miasteczek. To jedyna miejscowość w Polsce, która jest położona na styku półwyspu Helskiego i lądu. W praktyce oznacza to, że będąc w tej samej miejscowości można zarówno korzystać z uroku spokojniejszych wód Zatoki Puckiej, jak i zażywać kąpieli na otwartym morzu, gdzie linia horyzontu łączy Bałtyk z niebem.
Władysławowo może pochwalić się aż pięcioma strzeżonymi kąpieliskami! Jednak szerokie piaszczyste plaże Władysławowa są idealne nie tylko do orzeźwiających kąpieli i wygrzewania się w promieniach słońca, ale również do długich kojących spacerów. Na zachód i na wschód od Władysławowa rozciąga się Nadmorski Park Krajobrazowy, o wyjątkowo urozmaiconym wybrzeżu, dlatego plażowi spacerowicze mogą podziwiać unikatową roślinność klifów i wydm.

Zwiedzanie Władysławowa na dwóch kołach

 
Również cykliści znajdą coś dla siebie. We Władysławowie i w okolicach powstały nowe ścieżki rowerowe, które prowadzą malowniczą trasą wzdłuż Bałtyku. Warto wybrać się na przejażdżkę w kierunku Zatoki Puckiej, gdzie położony jest rezerwat przyrody „Słone Łąki”, przez który prowadzi 240-metrowa kładka! Dzięki niej można z bliska podziwiać rosnące tam słonorośla.
Obowiązkowym punktem w planie zwiedzania Władysławowa jest Dom Rybaka. Ten ciekawy architektonicznie budynek, pierwotnie przeznaczony na hotel dla rybaków, obecnie służy jako siedziba Urzędu Miasta. Jednak jego główną atrakcją jest wieża widokowa, z której można spojrzeć na okolicę z zupełnie innej perspektywy. W dodatku na trzecim piętrze wieży mieści się Prywatne Muzeum Motyli – kolekcja tych barwnych owadów liczy sobie około sześciu tysięcy okazów i wciąż rośnie!
Wiele dróg prowadzi nad morze, ale jedna z nich jest szczególnie wyjątkowa. To Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie, wyłożona płytami chodnikowymi z odlanymi z brązu pamiątkowymi gwiazdami, na których widnieją nazwiska największych polskich sportowców – prawdziwa gratka, nie tylko dla kibiców! Przy okazji corocznego odsłaniania kolejnych płyt, sportowcy zasadzają drzewko w położonym niedaleko Centralnym Ośrodku Sportu „Cetniewo” – jak widać, potrafią zadbać zarówno o kondycję fizyczną, jak i przyszłość naszej planety!
Do atrakcji Władysławowa należy także typowy port morski, z przystanią żeglarską i pasażerską. Kolorowe łódki, kutry, statki i wyrastający sponad nich las masztów tworzą niesamowite wizualnie wrażenie. Ponadto jeden z falochronów, otaczających port został przekształcony w molo dla turystów, więc widoki i pamiątkowe zdjęcia w porcie zachwycają jeszcze bardziej!
A gdy od nadmiaru słońca, morskiej bryzy i jodu poczujecie się aż za bardzo jak w siódmym niebie, zawsze można pozwiedzać okolicę i wsiąść do autobusu linii 666, kierunek Hel ☺. Choć mamy nadzieję, że piekielne będą jedynie temperatury, a pogoda podczas Twojego będzie wyłącznie dopisywać. Nie czekaj i poznaj atrakcje Władysławowa na własnej skórze!